آشنایی با ادکلن لالیک انکر نویر

ادکلن لالیک انکرنویر عطری است مردانه و محبوب با رایحه­ای تلخ و گرم که شرکت لالیک آن را در سال 2006  به بازار عرضه کرد. ادکلن لالیک انکر با ترکیب رایحه چوب­های معطر انتخاب مناسبی برای فصول سرد می­باشد و برای آقایانی طراحی شده که دوست دارند در مهمانی­های رسمی و اداری بوی دلپذیری داشته باشند.
شیک ،رسمی ، قیمت معقول و مناسب ، مرموز ، همه گیر ، خاطره انگیز و غیر عادی و عمیق ؛ این­ها تنها گوشه­ای از القابی است که کاربران اینترنتی در فروم­ها و سایت­های ویژه عطر نسبت به ادکلن انکر نویر داده­اند . خانم ناتالی لورسن نابغه دنیای عطرسازی شاید در خواب هم نمی­دید که این عطرش بدین شکل گل کند و مردمان زیادی از شرق تا غرب ، شمال تا جنوب جهان شیفته­اش شوند و بعد به دوستان و آشنایان خود هم توصیه­اش کنند. الگوریتم پخشش همانند ویروسی بود در دنیای عطرسازی ! به سادگی و خیال راحت دنیای تجارت عطر را می­توان به قبل و بعد از ادکلن لالیک انکرنویر تقسیم کرد!
سونامی فروش این عطر آنقدر زیاد شده که برخی مصرف کنندگان در هنگام مواجهه با عطر لالیک انکر نویر از واژگانی همچون " تکراری" و یا " خز شدن" استفاده می کنند که به نظرم زیادی اغراق داشته و اشتباه است در پاسخ به این گروه باید بگویم که مثلا اگر IPhone 7 دست همه باشد همین را می گویید و کاری به کیفیتش نخواهید داشت !؟ اصلا رایحه همه میوه ها آیا تکراری نیست !؟


از ویژگی های یک ادکلن خوب داشتن ماندگاری و پراکندگی بالاست اما اینها دلائل کافی برای بهترین بودن نیستند یک عطر خوب باید رایحه دلپذیری نیز داشته باشد، پخش بوی ادلکن به اسانس­های استفاده شده در آن نیز بستگی دارد اصلا اولین ویژگی یک عطر خوب حتی پیش از ماندگاری و پراکندگی، داشتن رایحه خوب و تناسب بین آن و با سن و سال مصرف کننده است و به همین دلیل ادکلن انکر نویر جذابیت و معروفیتی بیش از حد به دست آورده است.
چند وقت پیش یادم می­آید فروشنده خوش­ذوقی در یکی از همین ادکلن­فروشی­های تهران هنگام خرید این عطر به من گفت :" لالیک انکر نویر، عاشقانه نیست ، بلکه صوفیانه و عمیق و پر زخمه است ! عطرهای عاشقانه هرگز نباید پخش بوی بالا داشته باشند بایستی نهایتا در فاصله دو سه  متری از سطح پوست پخش بشوند. کما اینکه صحبت­های عاشقانه هم بایستی از حجم صدای پایین­تری برخوردار باشند. یا غذایی که در یک ‌قرار عاشقانه سرو میشود نبایستی پر حجم ‌باشد  قرارهای عاشقانه قرار است زمزمه گونه باشند. حال چه عطر باشد چه تُن صدای افراد ، حداقل این نظر بنده است". شاید آن عطر فروش اغراق می­کرد اما نمی­توان از فرمولاسیون منحصربفرد این عطر به سادگی گذشت برای خود بنده شاید مثل نظر آن عطر فروش ادکلنی پر زخمه نباشد اما از بوییدن لالیک مشکی در هوای سرد به اندازه خوردن لبو لذت می­برم! 
اگر بخواهیم با جزییات بیشتر در مورد نت­های این عطر حرف بزنیم اینطور می­شود که وقتی این لالیک مشکی محبوب و معروف را روی پوست و یا محل نبض خود اسپری کنید، بوی چوب سرو شما را به خلسه‌ای عمیق خواهد برد. پس از مدتی لالیک انکر نویر به دلیل وجود اسانس خس خس، نوعی تعادل و هارمونی معنوی در ذهن صاحب خود ایجاد می‌کند. به‌واسطه‌ی این تعادل، اعتماد‌به‌نفس فرد نیز بالاتر می‌رود. با گذشت زمان، شاهد غلبه شدن بوی مشک و چوب کشمیر در رایحه‌لالیک انکر نویر خواهید بود. در کل این ادو تویلت بویی مثل رایحه‌چوب سوخته از خود به جا می‌گذارد. خط نت‌های این عطر، حتی وقتی از محیطی که در آن بودید بیرون می­روید، همچنان حس می‌شود. با نگاهی به بطری مکعبی لالیک انکر نویر، متوجه شباهت آن به شیشه‌جوهر خوش‌نویسی خواهید شد. پس بی‌دلیل نیست که اسم آن را به زبان فرانسوی Encre Noire انتخاب کرده‌اند. در بطری مکعبی به رنگ و شکل چوب است که با ایهامی زیبا و گویا، حال و هوای تلخ و چوبی این عطر را بازگو می‌کند. روی شیشه نام Encre Noire با رنگ سفید خودنمایی می‌کند. تمام این ویژگی‌ها، دلایلی است که این عطر را در میان ده عطر پرفروش تاریخ قرار داده‌اند. 


سه سال بعد از استقبال گسترده از این عطر ، مدل زنانه اش هم با عنوان Encre Noire Pour Elle و 7 سال بعد نسخه اسپرت و در نهایت سال 2015 Encre Noire A L`Extreme  هم بازار آمد.
مطلب بعدی فارغ از تفاوت بوی اصلی و تقلبی این عطر که بایستی برای تمایزش پیش از این آن را بو کرده باشد شکل و ظاهر فیزیکی آن است درب چوبی ادکلن کاملا چفت و با صدای تق بسته میشود و لقی ندارد. نکته دوم چسب مشکی ته جعبه شیشه ای است که کیفیت و چسب مرغوبتری دارد .ضمنا به این دقت کنید که شماره ای که در ته شیشه ادکلن نوشته شده در زیر جعبه هم عیناً نوشته شده باشد . 

برای سفارش و خرید ادکلن لالیک انکر نویر اینجا  کلیک نمایید .